Ponuka prednášok

Počas zimného semestra pre vás pripravujeme 4 prednášky o kvantových technológiách v spolupráci so slovenskými odborníkmi z Národného centra pre kvantové technológie QUTE.sk.

QUTE.sk
Národné centrum pre kvantové technológie QUTE.sk je platformou pre výskum kvantových technológií, ktorá spája ústavy SAV a slovenské univerzity s cieľom podporiť konkurencieschopnosť Slovenska a excelentný výskum v tejto oblasti. Kvantové technológie budú hrať kľúčovú úlohu v priemyselných a bezpečnostných aplikáciách a preto QUTE.sk iniciuje a podporuje ich rozvoj na Slovensku aktivitami ako je vytvorenie vzdelávacích programov eduQUTE, vytvorenie virtuálneho inštitútu kvantových technológií iQUTE, či vybudovanie kvantovej komunikačnej infraštruktúry netQUTE.

Ďalšie informácie o QUTE.sk nájdete TU.

AKO nás môžete sledovať:

  • Naživo vo Výpočtovom stredisku v areáli SAV na Patrónke. Je potrebné sa zaregistrovať, keďže počet účastníkov je obmedzený. Počas prednášok je potrebné dodržiavať všetky platné hygienické opatrenia. Spôsob organizácie budeme priebežne vyhodnocovať a prispôsobovať situácii. Prednášky začínajú vždy o 17:00.
  • Zo záznamu v našom archíve a na YouTube.
Názov Popis Prednášajúci (inštitúcia) Registrácia (počet prihlásených)
Kvantové počítanie v praxi

Prezentácia stručne zosumarizuje čo je potrebné, aby sa kvantové počítače dali využiť v praxi.

Zora Hollá (IBM Global Markets - Ecosystem) 7. 12. 2022 (4/40)
Kvantová zložitosť a simulácie

Povieme si, kedy a kde má zmysel kvantové výpočty používať, a ktoré problémy a systémy bude ťažké počítať aj na počítačoch kvantových.

Daniel Nagaj (Národné centrum pre kvantové technológie) 22. 11. 2022 (8/40)
Kvantové programovanie

Povieme si ako sú na tom súčasné kvantové procesory po praktickej a technickej stránke, a ako to zapadá do oblasti vysokovýkonného počítania.

Daniel Reitzner (Národné centrum pre kvantové technológie) 8. 11. 2022 (8/40)
Kvantové výpočty a algoritmy

Povieme si ako teoreticky vieme kvantové pravidlá použiť na počítanie.

Mario Ziman (Národné centrum pre kvantové technológie) 18. 10. 2022 (10/40)
Úvod do fyziky kvantového počítania

Povieme si aké sú pravidlá, ktoré budeme používať, keď hovoríme o kvantovom počítaní a ako súvisia s fyzikálnymi vlastnosťami kvantových systémov.

Vladimír Bužek (Národné centrum pre kvantové technológie) 4. 10. 2022 (36/40)